• Projecten & Interviews
  • Webinars & Lezingen
  • Reverse Engineering
  • Over Maarten Oostdam
  • Contact
Oostdam Engineering
  • Home
  • Niet-leverbaar onderdeel reproduceren
  • Beter & sneller reproduceren
  • Portfolio
  • Menu Menu

Lees hier het interview met Maarten waarbij hij Bonusan helpt om hun pillenstamper te repareren.

“Ik kwam via Sabine Slob in contact met Bonusan, zij verkoopt de voedingssupplementen van dit bedrijf. Ze produceren onder andere pillen met een machine waar problemen mee waren, ze vonden mijn verhaal dus erg interessant.”

Maarten Oostdam heeft een bijzonder beroep: hij maakt onderdelen na, meestal voor de technische dienst van een groot bedrijf. Als de oorspronkelijke leverancier het onderdeel niet kan of wil leveren zoals de klant het wil, hebben ze een probleem. Zoals bij Bonusan, waar ze problemen hadden met een ‘pillenstamper’: “Ze waren direct geïnteresseerd, dat was heel grappig. Ik zei dat ik wat foto’s nodig had van het onderdeel, ze stuurden me direct allerlei foto’s van alle onderdelen. Ze zaten er echt mee.”

Maarten Oostdam

Wat doet een pillenstamper?

“De pillenstamper draait rond, het medicijn valt in poedervorm op een draaischijf en komt zo in het eerste vak. De schijf draait door en het poeder wordt in het midden tot een pilletje gestampt. De pillenstamper heet officieel een ‘feed frame’, het is 25 jaar geleden gemaakt door het bedrijf Kilian uit Korea. In dit geval maken ze er magnesiumpillen van.”

“Ze kregen via een handelaar in Kilian machines nog onderdelen, maar de pillenstamper ging sneller kapot dan andere onderdelen. Vaak nadat de machine verkeerd werd ingesteld, de stamper maakt dan een bult die regelmatig kapotgaat. Ik heb een analyse laten maken van de pillenstamper, hij is gemaakt van gietbrons: 88% koper met 8% tin en 2% zink. Koper vervormt, dus die kan de klap opvangen. Ze hebben het product echter voorzien van een chromen laag, dat sleet natuurlijk. En dat wil je niet in een pil.”

Hoe heb je het aangepakt?

“De leverancier wilde natuurlijk dat ze een nieuwe machine kochten, maar dat wilden ze niet. De huidige machine voldeed aan hun wensen omdat ze relatief kleine series erop draaien, ze wilden alleen maar een nieuw ‘feed frame’. Ze moesten daarom via een Deense partner de onderdelen bestellen, maar de onderdelennummers waren niet uniform dus die waren vaak verkeerd. Dat is allemaal in mijn voordeel, natuurlijk.”

“Het oorspronkelijke onderdeel is schoongemaakt, ingescand en ik ben nu bezig met het omzetten naar het zuivere ontwerp. Dat is veel werk, alle vormen zijn met de hand gemaakt met klei. Ik haal dus het ontwerp uit het voorwerp, ik zet de scandata om naar CAD-data. De productie zal zeer waarschijnlijk in Polen worden gedaan met een vijfasser. Daar was voldoende tijd voor.”

Benieuwd of Maarten jouw probleem ook kan oplossen?

Neem dan nu contact op!

Contact

Heb je deze interviews al gelezen?

Rond Mes slachterij

Het rondmes voor de slachterij namaken reproduceren

21 juli 2022
Lees meer over dit project
Een richtrol voor stalen staven

Een richtrol voor stalen staven

21 juli 2022
Lees meer over dit project
Nozzle metal

De nozzles van een metaalbewerker reproduceren

11 juli 2022
Lees meer over dit project
Luchtbalgen namaken

De luchtbalgen uit Brabant

11 juli 2022
Lees meer over dit project
Mill Reverse engineering

Reverse engineering van een poedermolen

10 december 2021
Lees meer over dit project
Pillenstamper

De pillenstamper uit Tilburg

19 oktober 2021
Lees meer over dit project
Slijtonderdelen

De ZZP’er die goedkopere imitatie-onderdelen zocht

26 september 2021
Lees meer over dit project
Pomphuis reverse engineering

Defect pomphuis vervangen en reviseren

26 september 2021
Lees meer over dit project
Stilstaande machine Bout

Het verhaal van de stilstaande machine met zijn gouden bouten

5 juli 2021
Lees meer over dit project
Siliconenprofiel namaken

Siliconen profielen namaken: “Geen kopie maar inspiratie”

21 april 2021
Lees meer over dit project
Meer lezingen

Meest recente projecten Oostdam Engineering

Nozzle 4

Nozzles voor metaalbewerking

Defect pomphuis vervangen en reviseren

Poedermolen reparatie

Poedermolen – Cacaofabriek

Comet tank

Comet tank rupsschakel

Referenties

Maarten possesses excellent skills in delivering reversed engineering drawings. Not many people operate in his line of business, so when needed you can trust to call on Maarten.

Andre KnopMarketing# – Smartradar

You’ll rarely find a talented person like Maarten. He has a good knowledge of what he is doing. With his experiance he can deliver a prober model, perfect for its pupose.

Hilario Nicolaas3D Artist / Industrial design Engineer

Maarten heeft hart voor zijn eigen zaak, maar ook voor de zaak van anderen. Resultaatgericht en altijd eerlijk over de (on)mogelijkheden van uw vraag. Hij is een echte (net)werker die graag informatie, tips en adviezen deelt, ook buiten zijn technische vakgebied. Open, direct en oprecht, dat is typisch Maarten.

Marjo VinkJurist voor verening en stichting

Maarten proved himself valuable by not just providing a 3D technical drawing but also by making recommendations about the moulding proces.

Frank BroosOwner# – FlexForm

In de toekomst uitnodigingen per e-mail ontvangen?

Kan je deze keer niet aanwezig zijn, maar wil je wel graag op de hoogte gehouden worden. Laat dan hier je e-mailadres achter:

Algemene voorwaarden

Op al onze offertes en opdrachten zijn de METAALUNIEVOORWAARDEN van kracht.

Laatste nieuws

  • Technische praat lezingLezing 6 april 2023: Technische praat: Soft- en Hard skills2 maart 2023 - 09:06
  • Interview Metaal + TechniekInterview in Metaal + Techniek: Toch nieuwe onderdelen dankzij Reverse Engineering20 september 2021 - 11:43
  • Lezing/Webinar 26 november verplaatst naar maart 2021 (update april 2021: uitgesteld tot nader order)7 november 2020 - 07:42

Bedrijfgegevens

Oostdam Engineering
Essche Stroom 11
5032 BG Tilburg
T +31 6 51 20 51 89

The Netherlands
KvK 612 68 437
maarten@oostdamengineering.nl

 

 



© Copyright - Maarten Oostdam Engineering | Marketing Spits: Sales & Marketing | Realisatie SVM Solutions | privacy statement
Lezing 25 november: Communicatie voor techneuten Communicatie voor techneuten Mill Reverse engineering Reverse engineering van een poedermolen
Scroll naar bovenzijde